Sport

FENOMENALNI RAME DONIO STRŠLJENU ISTORIJSKI TRIJUMF!

Košarkaši Stršljena ostvarili su prvi, istorijski trijumf u A ligi! Gusinjani su večeras u Podgorici iznenadili domaći Studentski centar rezultatom 65:70 i tako probili led u 7. rundi!

Prva četvrtina pripala je gostima (14:22), druga domaćima (16:10), pa se a odmor pošlo u rezultatskom egalu (30:32).

U trećem kvartalu djelovalo je će ''studenti'' stići do druge prvenstvene pobjede - oni su parcijalom 22:14 stekli 6 poena viška pred posljednjih 10 minuta meča (52:46).

Ipak, plavsko-gusinjski sastav se nije predavao, već je furiozom četvrtinom preokrenuo i na kraju se prvi put radovao u A ligi! Konačan rezultat 65:70.

Blistao je večeras fenomenalni Grifin Rame sa 35 poena, 12 skokova, 7 ukradenih lopti i 4 asistencije (indeks 48!), a dvocifren je bio još Rugovac sa 14 poena.

U poraženom timu odličan je bio Đukanović sa 17 poena i 15 skokova, pratio ga je Braun sa 15 poena i 8 uhvaćenih lopti, dok je 10 poena dodao Osmanagić. Valja istaći da u timu domaćina večeras nije bilo Šutulovića i Vukovića.